archive90plus

Sporti

Ismet Munishi tregon pse u largua nga klubi gjakovar

Trajneri i mirënjohur kosovar, Ismet Munishi dhe futbollisti i Vushtrrisë, Labinot Osmani janë të ftuar sot në emisionin “90 Plus” në TV Zëri. Munishi, i cili së fundmi ndau rrugët me Vëllaznimin e Gjakovës, deri në fund të këtij edicioni është i papunë. Fillimisht, Munishi thotë se te Vëllaznimi ka...
Sporti

Të hënën vijnë dy mysafirë të veçantë në ’90plus’

Të hënën në emisionin “90plus” të autorit Adem Haliti, mysafirët e radhës janë, Ilir Avdyli, portieri i Kamzës si dhe kapiteni i Feronikelit, Lulzim Dushlaku. Si çdo herë në “90plus” do të ketë një debat të nxehtë, ku temë kryesore e diskutimit do të jetë Superliga dhe futbolli kosovar në...
Sporti

Trajneri i njohur Xhingis Rexhepi nesër vjen në “90plus”

Xhengis Rexhepi, ish trajner i shumë skuadrave në Maqedoni dhe Sivasporin në Superligen Turke, që ka punuar me lojtarë të mëdhenj si Robinjo Braziljani etj, nesër do të jetë në emisionin “90plus”, të cilin e moderon gazetari dhe moderatori Adem Haliti, raporton Korrespodenti. Rexhepi ka qenë trajner në seleksionimin e...
Sporti

Trajneri Shengyli me rrëfim ekskluziv: Këto ishin prapaskenat si hyri Prishtina në Ligën e Parë të ish-Jugosllavisë

Trajneri i njohur, Skënder Shengyli, ka dhënë një rrëfim ekskluziv për emisionin "90plus" në Radio Prishtina. Ai ka treguar prapaskena të ndeshjes së famshme Liria e Prizrenit - Prishtina, ndeshje kjo që e pat vulosur fatin e Prishtinës që të hyjë në Ligë të parë të ish-Jugosllavisë, raporton Korrespodenti. "Liria...
1 2
Page 2 of 2