archive90plus

Sporti

Sa po i mungon emisioni “90 Plus” sportit kosovar? – Yjet e futbollit presin me padurim rikthimin e tij në TV

Për një vit rresht, emisioni “90 Plus” me autorit Adem Halitin ishte i vetmi emision që mblodhi pothuajse të gjitha yjet e futbollit kosovar dhe më gjerë, si Adrian Kozniku, Albert Bunjaku, Samuel Nika, Xhngis Rexhepi, Artim Shaqiri, Skënder shengyli, Rafet Prekazi, Afrim Toverlani, Arbnori Morina, Ismet Munishi, Tahir Batatina,...
Sporti

Ismet Munishi e Alban Dragusha vijnë të hënën në ’90 Plus’

Të hënën në emisionin “90 Plus” të autorit Adem Haliti, mysafirët e radhës janë trajneri i Ballkanit, Ismet Munishi dhe ndihmës-trajneri i Dritës, Alban Dragusha, shkruan zeri.info. Si çdo herë në “90 Plus” do të ketë një debat të nxehtë, ku temë kryesore do të jetë Superliga e Kosovës dhe...
Sporti

Arsim Plepolli dhe Liridon Balaj, të hënën vijnë në “90plus”

Të hënën në emisionin “90plus” të autorit Adem Haliti, mysafirët e radhës do të jenë jetë trajner dhe analist i futbollit, Arsim Plepolli si dhe talenti i njohur i futbollit Liridon Balaj, i cili nga Besa e Pejës ka kaluar në klubin zvicerian FC Aarau, raporton Korrespodenti. Si çdo herë...
Sporti

Të hënën në “90plus” vijnë dy mysafirë shumë të veçantë

Të hënën në emisionin “90plus” të autorit Adem Haliti, mysafirët e radhës janë, Gazmend Haliti, trajneri i përfaqësueses së Kosovës për grupmoshat U15, Xhevdet Llumnica, ish futbollist i Prishtinës, raporton Korrespodenti. Xhevdet Llumnica ishte edhe pjesë e Lojës së Yjeve, në të cilën luajtën futbollistët aktiv dhe veteranë më të...
Sporti

Rafet Prekazi e Mirlind Daku mysafirët e radhës në emisionin ’90 Plus’

Të hënën në emisionin “90 Plus” të autorit Adem Haliti, mysafirët e radhës janë futbollisti i Osijekut, Mirlind Daku dhe përzgjedhësi i Kosovës U-21, Rafet Prekazi, përcjell zeri.info Autori i "90plus", Adem Haliti Tema kryesore e diskutimit do të jetë përfaqësuesja U-21 dhe ajo A e Kosovës. Emisionin “90 Plus”...
Sporti

Genc Nuza dhe Fatlum Berisha vijnë të hënën në ’90 Plus’

Të hënën në emisionin “90 Plus” të autorit Adem Haliti, mysafirët e radhës janë dy gjyqtarët e futbollit kosovar, Genc Nuza dhe Fatlum Berisha, transmeton zeri.info Autori i "90plus", Adem Haliti Si çdo herë në “90 Plus” do të ketë një debat të nxehtë, ku temë kryesore e diskutimit do...
Sporti

Bashkim Hasani e Skyfter Blakaj, vijnë të hënën në ’90 Plus’

Të hënën në emisionin “90 Plus” të autorit Adem Haliti, mysafirët e radhës janë drejtori ekzekutiv i Flamurtarit, Bashkim Hasani dhe komentatori i njohur Skyfter Blakaj. Autori i "90plus", Adem Haliti Si çdo herë në “90 Plus” do të ketë një debat të nxehtë, ku temë kryesore e diskutimit do...
1 2
Page 1 of 2