Sporti

ZYRTARE: Shaqiri merr vendimin, ja ku do të luajë sezonin tjetër

Xherdan Shaqiri e ka konfirmuar se ai nuk do të largohet nga klubi i Liverpoolit.

Lojtari i cili në sezonin e parë e fitoi Ligën e Kampionëve, ka thënë që është shumë i lumtur që bën pjesë në planet e trajnerit Jurgen Klopp, shkruan AlbanienShow

“Kam një kontratë te gjatë me Liverpool dhe defenitivisht do të qëndroj. Menaxheri ka mjaftë opsione që mund të zgjedhë por këtë e dija që kur nënshkrova të vije këtu.” ka thënë Shaqiri.

Kujtojmë që Shaqiri nuk luajti në finale, megjithatë në gjysmëfinalen historike përballë Barcelonës kishte luajtur për 90 minuta dhe ishte fantastik.

Kujtojmë që Xherdani Shaqiri u transferu nga Stoke City në verën e kaluar./AlbanienShow


SHIKO EDHE: 7 SIMPTOMAT QË JU TREGOJNË NËSE KENI COVID-19