Sporti

Wilder dhe Fury konfrontohen në skenë, ndërpritet konferenca e parë për media pas ndërhyrjes së sigurimit

Ashtu edhe siç pritjet konferenca e parë për media mes Deontay Wilder dhe Tyson Furyt ishte ndryshe nga të tjerat.

Ishte britaniku ai që i kërkoi amerikanit të dal në skenë dhe të bëjnë një nxehje (sparing), ashtu siç bëjnë sportistët çdo herë para një ndeshje.

Dhe normalisht që Wilder nuk e refuzoi, por për një moment 32-vjeçari nuk arriti të mbajë gjakftohtësinë.

Ai shtyu me dorë Furyn dhe menjëherë sigurimi u fut në skenë për të ndalur një kacafytje më të madhe të mundshme.

Dyshja do të përballën me 1 dhjetor në Londër për titullin e peshave të rënda në WBC.

Në rast se Wilder fiton në këtë meç atëherë mundësitë janë të mëdha që ai të përballet me Anthony Joshuan.

Joshua aktualisht ka të gjithë titujt, përveç atë të WBC që mbahet nga Wilder. /Telegrafi/

Në rast se Wilder fiton në këtë meç atëherë mundësitë janë të mëdha që ai të përballet me Anthony Joshuan.

Joshua aktualisht ka të gjithë titujt, përveç atë të WBC që mbahet nga Wilder. /Telegrafi/


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?