Sporti

Volejbollistja bukuroshe: 50 herë më shumë fitoj në Instagram se duke luajtur

Key Alves është volejbollistja profesioniste me më shumë ndjekës në Instagram.

Ajo ka plot 2.3 milionë fansa dhe ka rrëfyer se fiton më shumë para duke pozuar për OnlyFans (faqe pa censurë për të rriturit) sesa duke luajtur volejboll.

“Dua apo s’dua, sot janë të ardhurat e mia më të mëdha… dhe e konsideroj veten sportiste, modele, influencuese, biznesmene dhe sipërmarrëse”, – shpjegon lojtarja e Osasco Volleyball Clube (Sao Paolo).

Një në prononcim për “O Globo” ajo shpjegoi:

“Me platformat dixhitale fitoj rreth 50 herë më shumë sesa me volejbollin.

LEXO EDHE:  UEFA e dënon “but” Rumaninë, veç një lojë pa shikues dhe gjobë 52 mijë euro

Dhe më shumë në “OnlyFans”, sepse çmimi mujor për abonim (16 euro) është fiks. Fotografitë që postoj në faqen time “OnlyFans” janë totalisht të destinuara për seanca “të lehta” dhe profesionale. Nuk ka lakuriqësi apo diçka të tillë. Kushdo që e kërkon këtë në profilin tim nuk do ta gjejë,” – shpjegoi Key Alves në shtypin brazilian.