Sporti

Videoja me këmbët magjike të Ronaldos është gjëja më e mirë që mund të shihni sot

Ronaldo Nazario është i njohur si një nga sulmuesit më të mëdhenj në futboll, por braziliani magjik ishte shumë më tepër sesa një nga më të mëdhenjtë.

Ai arriti të shënonte mjaft gola edhe ato në mënyrë mjaft argëtuese, në 177 ndeshje për Real Madrid, ai shënoi 104 gola dhe asistoi 34 të tjerë, ndërsa shënoi 47 gola dhe asistoi shtatë në 49 ndeshjet e tij me Barcelona.

Një video e Ronaldos është bërë virale në mediat sociale duke theksuar këmbët magjike të Ronaldos dhe është gjëja më e mirë që do të shihni sot. /Periskopi.com/


SHIKO VIDEON