Sporti

Vedat Muriqi e godet “fukarallëkun” shkelëm, kjo është paga që do e merr në Lazio

Futbollisti kosovar, Vedat Muriqi sot edhe zyrtarisht u bë pjesë e klubit të Lazios.

Gazetari i njohur, Arlind Sadiku ka zbuluar rrogën e yllit kosovar që do e marr tek ekipi italian, transmeton Indeksonline.

Muriqi do të përfitoj 2.2 milionë euro në vit, 183 mijë euro në muaj dhe 42 mijë euro në javë.

Sulmuesi kosovar do të luaj në Ligën e Kampionëve në sezonin e ri./Indeksonline/


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?