Sporti

Vdes futbollisti i njohur 21-vjeçar

Si pasojë e një aksidenti trafiku ka ndërruar jetë futbollisti malazez në moshën Mirza Gjurgjeviq.

Futbollisti i ri i FC Jezero ka përjetuar një aksident të rëndë trafiku në qytetin Sjerogosqe.

Ai u plagos rëndë dhe u transportua në Spitalin e Përgjithshëm në Bijelo Polje, e më pas në Urgjencën e Qendrës Klinike të Malit të Zi.

Fatkeqësisht, ai nuk mundi të mbijetojë.

Mirza kishte veshur fanellën e ligës së parë Jezera. Më herët kishte luajtur në kategoritë më të reja të Buducnostit, ndërsa ka luajtur edhe për Otranto-Olimpik të Ulqinit.

Ai luajti gjithsej 63 ndeshje në fushat e ligës së parë të futbollit malazez.


SHIKO EDHE: 10 teknologjitë e lashta për të cilat shkenca ende nuk ka përgjigje