Sporti

Vallëzimi i Jurgen Klopp në festën e titullit, sa i madh që është

Jurgen Klopp me siguri se i ka bindur shumë admirues të futbollit se për momentin është trajneri më i mirë në botë.

Titulli me rekorde që ka arritur me Liverpoolin në Premierligë është atuja më e fortë që të bën të beson se gjermani është mjeshtri i momentit në këtë zeje.

Pasi e ka siguruar titullin, Klopp nuk i ka mbajtur lotët në një intervistë për Sky Sport.

Më pas, ai ka ftuar lojtarët në një ndejë dhe ka festuar deri në orët e para të mëngjesit. Vallëzimi i tij është bërë virale.

Klopp ka argëtuar lojtarët në festën e titullit, ndërsa titullin ua ka dedikuar dy legjendarëve, Dalglish e Gerrard.

Video u morr nga një fans i Liverpool

Vallëzimi i Jurgen Klopp në festën e titullit.Tepër mos me desht këtë njeri 😂😍

Julkaissut Arben Islami Perjantaina 26. kesäkuuta 2020