Sporti

U KRY, Edon Zhegrova bëhet me skuadër të re

Basel e transferon Edon Zhegrovën.

FC Basel është treguar i suksesshëm në përpjekjet e tyre për ta rikthyer Edon Zhegrovën në skuadër

Faqja 4-4-2.ch ka dhënë lajmin ekskluziv që kosovari pritet të nënshkruajë kontratë tre vjeçare me plus një sezon tjetër.

Edon Zhegrova ishte i huazuar nga Genk në shkurt të vitit 2019 dhe luajti për këtë skuadër deri në fund të qershorit 2020 dhe duket se Basel është i kënaqur me shërbimet e tij.

Basel nuk dëshironte që të paguante 3.5 milionë franga pasi që konsideronte një shumë të madhe.

Tani Zhegrova pritet që të kthehet në super ligën e Zvicrës ku Basel do të paguan tre milionë euro për skuadrën belge.

Genk është pajtuar që pagesën për lojtarin ta merr me anë të tri ratave.

Pas nënshkruan me Kaly Sene (19), kosovari është sulmuesi i dytë që Basel transferon për fazën ofensive.