Sporti

Tragjedi e rëndë në La Liga, shokohet publiku nga ajo që ndodhi në stadium

Disa tifozë të Sevillas janë lënduar, pasi sektori i stadiumit, ku ata po qëndronin në Eibar u shemb gjatë ndeshjes së sotme.

E gjithë kjo fatkeqësi ndodhi, kur tifozët e Sevillas po e festonin golin e dytë të Ever Banegas, shkruan GazetaBlic

Por gjatë festimeve, spektatorë të shumtë u futën në fushë, pasi një pjesë e ulëseve të stadiumit u shemb.

Dy tifozë të Sevilla u lënduan rëndë dhe u dërguan menjëherë për trajtim.

Vlen të theksohet se si pasojë e kësaj, ndeshja ishte ndërprerë për tetë minuta. Rezultati përfundimtar i këtij takimi ishte 1-3 për Sevillan.

Ja pamja nga kjo fatkeqësi:

/GazetaBlic/


SHIKO EDHE: 10 teknologjitë e lashta për të cilat shkenca ende nuk ka përgjigje