Sporti

Tifozët çekë, që planifikuan ngritjen e dronit në Prishtinë, kishin veshur fanella të Vladimir Putinit

Tetë shtetasit çekë të ndaluar sot nga Policia e Kosovës e që planifikuan ngritjen e dronit mbi stadiumin “Fadil Vokrri” me mbishkrim “Kosova është Serbi”, kishin veshur edhe maica me fotografinë e presidentit rus Vladimir Putin.

Ata janë kapur në flagrancë falë vigjilencës së Policisë Rajonale të Ferizajt.

Droni dhe flamujt me hartën e Kosovës dhe mbishkrimin “Kosova është Serbi” janë konfiskuar ndërsa çekët po mbahen në ndalim policor deri në një vendim të ri të autoriteteve, raporton Indeksonline.

Rikujtojmë se njëri nga çekët e ndaluar ka edhe nënshtetësi të Serbisë.

Ata kishin planifikuar ngritjen e dronit nesër rreth orës 15:00 mbi stadiumin “Fadil Vokrri” kur pritet të zhvillohet loja Kosova-Çekia.

LEXO EDHE:

Arrestohen tetë shtetas çekë, planifikuan ngritjen e dronit mbi stadium me mbishkrim “Kosova është Serbi”