Sporti

Të shtunën do të jetë meçi i madh në boks, Joshua dhe Pulev

 

Kampioni i botës në peshat e rënda në boks, Anthony Joshua do të takohet të shtunën e ardhshme me boksierin e njohur bullgar, Kubrat Pulev.

Joshua dhe Pulev e anuluan meçin e tyre te parë që ishte planifkuar të zhvillohej me 25 korrik të vitit 2020, kjo si shkak i pandemisë Covid-19, por ky duel do të mbahet në fundjavë, ku njohësit e boksit e cilësojnë si të fortë, madje më i i fortë se ai me Andy Ruiz, shkruan IndeksOnline

Promoteri dhe biznismeni i njohur amerikan, Bob Arum, thotë se Pulev mundet që shumë lehtë ta nakoutojë Joshuan.

“Por do të jetë një histori ndryshe kur lufton me Pulev të aftë dhe të gatshëm, i cili është në formë të shkëlqyeshme dhe një boksier i mirë.

“Unë besoj se Kubrat do të jetë në gjendje të ndeshet me Joshua, ku unë besoj se edhe mund ta nakoutojë atë” tha ai.

SHIKO EDHE: Si do të duket jeta pas COVID-19?