Sporti

Starton Zeneli, Kosova e nis me formacion të fortë kundër Moldavisë

Janë publikuar formacionet e Kosovës dhe Moldavisë, në ndeshjen e parë të edicionit të dytë të Ligës së Kombeve në Evropë.

Kosova ka startuar me një formacion të fuqishëm kundër moldavëve, kurse si sulmues për Kosovën ka startuar sot Benjamin Kololli, kurse ai do të asistohet nga krahët nga Zeneli dhe Rashica.

Në mesfushë sonte kanë startuar Berisha si më i avancuar bashkë me Shalën e Kryeziun kurse katërshja mbrojtëse e Kosovës përbëhet nga Vojvoda në krahun e djathtë, me Amir Rrahmanin e Alitin në qendër, kurse në krah të majtë ka startuar Paqarada.

Në portë edhe sonte ka startuar Aro Muriq.

Ndeshja pritet që të zhvillohet në stadiumin Enio Tardini në Parma të Italisë, kjo për shkak se Moldavia ka zgjedhur një terren neutral për shkak se nuk e njeh pavarësinë e Kosovë.

Formacionet zyrtare: