Sporti

Shefki Kuqi mund të bëhet selektor i Kombëtares së Kosovës në futboll

Shefki Kuqi i njohur si ‘Shiponja’ mund ta marrë në drejtim kombëtaren U21 të Kosovës.

Sipas burimeve të Albanian News, ish sulmuesi i Newcastel United dhe i kombëtares finlandeze, është favorit për ta zëvendësuar trajnerin aktual Rafet Prekazi.

Po sipas këtyre burimeve shumë të besueshme, Prekazi, pritet të shkarkohet pas rezultateve të dobëta që ka arritur së fundmi me kombëtaren U21.

Përndryshe Kuqi, ka një karrierë shumë të bujshme në arenën ndërkombëtare. Pasi ka luajtur në Ligën me të fortë në botë siç është ajo angleze.

Kuqi në Premier Ligë ka veshur fanellat e Blackburn Rovers, Fulham, Newcastel United.

Se a do ta këtë fatin kombëtarja U21, ta këtë një sportist me karrierë si Kuqi, mbetet të shihet.

Shefki Kuqi i njohur si ‘Shiponja’ mund ta marrë në drejtim kombëtaren U21 të Kosovës.


SHIKO EDHE: Si do të duket jeta pas COVID-19?