Sporti

Shaqiri zbulon diçka interesante para derbit me Napolin, vjen me deklaratë interesante

Skuadra e Napolit sonte do të takohet me Liverpoolin në ‘Sao Paolo’.

Napoli dhe Liverpool luajnë me fillim nga ora 21:00, në kuadër të raundit të dytë të ndeshjeve të fazës së grupit, shkruan GazetaBlic
Sulmuesi i Liverpoolit, Xherdan Shaqiri beson se do të jetë e vështirë për ekipin e tij – pasi Napoli ka një ekip të fortë dhe ata kanë tifozë të ‘çmendur’.

“Ne duhet të shkojmë atje me besim dhe duhet të jetë mentaliteti ynë për të shkuar atje për të fituar ndeshjen, sepse nëse një lojtar nuk është 100% i sigurt, ju nuk mund të fitoni atje”, tha ai për Standard Sport.

“Është gjithmonë e veçantë të luash në Napoli. Me Interin atë kohë ishte një derbi i madh, ata e urrenin njëri-tjetrin!
“Para ndeshjes, në autobus, ishte e vështirë dhe ata kanë tifozë të çmendur. Ata janë një ekip i mirë, ata luajnë së bashku për shumë vite.”

“Kjo lojë do të jetë krejtësisht e ndryshme për të shkuar atje dhe për të marrë tre pikë,” shtoi ai.
“Do të jetë një lojë e vështirë”, përfundoi sulmuesi shqiptar.


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?