Sporti

Shaqiri dha deklaratë shqip pas triumfit të Liverpoolit mbrëmë, foli për Kombëtaren e Kosovës

Xherdan Shaqiri ka folur për RTK-në në një intervistë pasi u shpall fitues i Super Kupës së Evropës me Liverpoolin.

Shaqiri për këtë titull të fituar tha se “nuk mundesh me fitu çdo ditë,”

Xherdani u pyet edhe për kombëtaren e Kosovës duke thënë se “Më pëlqen shumë ekipi si po luajnë, e kanë një ekip shumë të ri, jam krenar që po shkojnë përpara”.

Kurse për mundësin se a do të mund ta fitojë Kombëtarja e Kosovës kampionatin evropian futbollisti i Liverpoolit tha se “shpreson se do të mund ta arrijnë edhe pse e kanë vështirë dhe mund të përmisohen ende.

Kurse kur u pyet se ku e sheh Liverpoolin këtë vit në Premier League, futbollisti nga Gjilani tregoi se qëllimi i tyre është me lujt ni kampionat të mirë e ku Premier League është liga ma e fortë në botë e ku nuk dihet se kush mund të jetë fituesi por që kanë vetëbesim dhe dëshirojnë që ta fitojnë Premier Leaguen.

Kurse për të ardhmen e tij me klubin anglez, Shaqiri tha se”e kam ni kontrat të gjatë, futbollit nuk i dihet por niher mbetem në Liverpool”. /Periskopi.com/


SHIKO EDHE: 10 teknologjitë e lashta për të cilat shkenca ende nuk ka përgjigje