Sporti

Reagon Volkan Oezdemir pasi e nokautoi Ilir Latifin

Volkan Oezdemir ka arritur të triumfojë në duelin ndaj Ilir Latifit.

Ndeshja e kategorisë së lehtë në MMA i takoi turkut me pasaportë zvicerane, pasi në raundin e dytë e nokautoi shqiptarin me nënshtetësi suedeze, Ilir Latifi.

Volkan ishte në formë të jashtëzakonshme pasi dominoi ndaj Latifit nga fillimi deri në nokautim.

“I gjithë respekti im shkon për Ilir Latifin. E gjitha sonte ishte vetëm biznes. E bëra punën time, fitorja tani është këtu, vazhdojmë tek tjetra”, ka shkruar Volkan në profilin e tij në Instagram.

Kujtojmë që Ozdemir dhe Latifi janë miq shumë të mirë dhe këtë luftë nuk e dëshiruan asnjëri, por puna është punë dhe është dashur të ndeshen mes vete.


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?