Sporti

Punët në komunë “llugë”, e flet për sport, këshilltari i Kryetarit Shpend Ahmeti ka ofenduar rëndë Vedat Muriqin

Ardian Berisha- Këshilltari i Kryetarit të Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka ofenduar rëndë sulmuesin e kombëtares Kosovare Vedat Muriqin i cili nuk u grumbullua me kombëtaren shkaku i një lëndimi. 
Ardian Berisha(Këshilltari i Shpendit) ka shkruar në rrjetet sociale një shprehje fyese në Italisht për të ofenduar sulmuesin
“Vedat Muriqi, tu sei un PEZZO DI MERDA. Tash qe je shku ne LAZIO, besoj qe e kupton cka po du me te thone dhe kshtu nuk po menoj vec une, po shume tifoz kosovar”, ka shkruar në “Twitter” asamblisti i Komunës së Prishtinës në llogarinë e tij personale
 


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?