Sporti

Përmbledhje: Shikojeni çfarë ndeshje brilante luajti Shaqiri përballë Crevena Zvezdës

Skuadra e famshme angleze Liverpool mbrëmë ka mposhtur me rezultat të thellë 4-0, kampionin e Serbisë Crevena Zvezda.

Në këtë ndeshje e cila i takonte xhiros së tretë në Champions League, trajneri gjerman Jurgen Klopp, kishte vendosur që nga minuta e parë të startoi me një formacion super sulmues, e ku aty nuk mungonte edhe shqiptari nga Kosova, Xherdan Shaqiri, shkruan AlbanienShow.

Shaqiri përballë atyre që e urrejnë zhvilloi një ndeshje fantastike, ai ishte i përfshirë në dy golat e parë të realizuara nga Roberto Firmino, dhe Mohamed Salah, tek ky i fundit dha asist.

Pas ndeshje Xherdan Shaqiri u komplimentua nga trajneri i tij Jurgen Klopp, po ashtu edhe gjithë tifozët e Liverpoolit i thurren elozhe lojtarit të lindur në Gjilan.

Shaqiri pritet të luajë nga minuta e parë edhe në fundjavë përballë Cardffit në Premier Ligë.

Më poshtë shikojeni përformancen e Shaqirit përballë Zvezdës. /AlbanienShow