Sporti

Pas paraqitjes së shkëlqyer të Milot Rashicës, Werder Bremen reagon për fitoren e Kosovës

Klubi gjerman Werder Bremen ka reaguar për fitoren e mrekullueshme të Kosovës ndaj Bullgarisë dhe shkëlqimin e yllit të vet dhe të Kosovës, Milot Rashica.

Rashica ishte lojtari kryesor në fitoren 2 me 3 ndaj Bullgarisë, duke shënuar golin e parë e duke asistuar në të fundit, gol që erdhi krejt në fund të ndeshjes.

“Kosova fiton. Dhe Milot Rashica shënoi gol e asistoi në golin e fitores!” ka shkruar Werderi në Twitter.

LEXO EDHE:

Flet heroi i jonë Milot Rashica, këto janë fjalët e tij


SHIKO EDHE: 10 teknologjitë e lashta për të cilat shkenca ende nuk ka përgjigje