Sporti

Nokaut si ky s’keni parë kurrë, e ngrin kundërshtarin në ajër

Teofimo Lopez është autor i mbase nokautit më të paparë të vitit 2018, falë goditjes së tij të shpejtë dhe fuqishme në një meç të kategorisë së lehtë në boksin profesionist.21-vjeçari amerikan dhuroi shfaqje ndaj Mason Menard në Madison Square Garden, fundjavën që lamë pas, duke e rrahur atë me nokaut në rund e parë, transmeton Gazeta Express.

Në fakt, Lopezit iu deshën vetëm 44 sekonda për t’ia dhënë kundërshtarit të tij një goditje brutale që e ngriu atë në ajër.

Ja nokauti në xhirim të ngadalësuar.