Sporti

Nga sot serbët makthin do t’a quajnë ‘Neymar’, goli i dytë nga gjuajtja e lirë

Paris Sanit Germani ka shënuar edhe golin e gjashtë përballë Crvena Zvezdas.

Pjesa e parë u përmbyll 4-0, derisa Kylian Mbappe shënoi në minutën e 71-të për t’a thelluar edhe më shumë epërsinë, shkruan GazetaBlic.

Nuk kaluan as edhe dhjetë minuta të tjerë dhe klubi nga ‘Parku i Princave’ shtoi epërsinë në pesë gola. Neymari kompletoi ‘hat-trickun’ e parë këtë edicion në Ligën e Kampionëve.

Golat në fraksionin e parë i shënuan Neymar (dy herë), si dhe Cavani e Angel Di Maria me nga një sosh.

Më poshtë e keni edhe videon e golit, kurse mbetet të shihet sesi do të rrjedhin gjërat në vazhdim.

Kujtojmë që ne do t’iu raportojmë për ç’do ndryshim eventual.


SHIKO EDHE: 10 teknologjitë e lashta për të cilat shkenca ende nuk ka përgjigje