Sporti

Momenti kur Wilderi shkon në gjumë më herët se që duhet, Fury e “tmerron” me goditje amerikanin

Tyson Fury mbrëmë ka arritur të “tmerroi” Deontay Wilderin në ndeshjen që patën, duke e nokautuar atë në raundin e 11-të.

Me këtë fitore, Fury arriti që ta mbroj titullin dhe ta mposhtë përsëri amerikanin, transmeton Indeksonline.

Në raundin e 11-të, Fury u përkujdes që boksieri amerikan të shkoj në gjumë më herët se që duhet.

Anglezi me disa goditje të fuqishme bëri që Wilderi të flinte gjumë në raundin e 11-të.


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?