Sporti

Momenti kur Charlton e rrëzoi Markun me një goditje të fuqishme

Florian Marku vazhdoi i pamposhtur në boks teksa mbrëmë mundi boksierin britanik, Rylan Charlton në raundin e tetë.

Dueli nisi i barabartë, teksa në raundin e tretë, Marku me disa goditje e trullosi Charltonin, por gongu nuk lejoi që boksieri shqiptar ta rrëzonte.

Më pas, në raundin e gjashtë, Charlton rikthehet dhe me një goditje të fuqishme me të majtën e rrëzoi Florian Markun, shkruan Gazeta Express.

Megjithatë, ai u ngrit shpejt dhe e vazhdoi duelin duke bërë rikthimin e madh.

Në raundin e tetë, me një breshëri goditjesh, Marku detyroi që kundërshtari ta hedhë peshqirin duke e dorëzuar meçin.


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?