Sporti

Mike Tyson duke falur namazin, video bëhet virale

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Së fundi ai po përgatitet për t’u rikthyer në ring në moshën 54-vjeçare dhe një video e tij është bërë virale në rrjetet sociale.

Ai është parë duke falur namaz së bashku me dy shokë të tij.

Kjo tregon se Tyson është praktikues i fesë islame.

Video është parë mbi 1 milionë herë dhe po komentohet me të madhe në rrjetet sociale.