Sporti

Mediat e huaja lartësojnë Florian Markun, ja çka thonë për të

Florian Marku ka triumfuar në meçin e madh ndaj Rylan Charlton.

Ishte një fitore e jashtëzakonshme nga ana e bokserit shqiptar që triumfoi me nokaut në raundin e tetë, shkruan GazetaBlic.

Marku zhvilloi një paraqitje fantastike edhe pse njëherë ai u rrëzua nga kundërshtari.

Marku gjeti forcën dhe në raundin e tetë e finalizoi meçin e tij perfekt duke e detyruar trajnerin e Charlton që ta dorëzoi meçin.

Trajneri i tij i hedhi peshqirin në ring gjest ky që nënkupton dorëzimin e bokserit Charlton.

Marku e mori peshqirin dhe e vendosi në kokën e tij, moment ky që u konsiderua shumë qesharak në aspektin pozitiv.

Madje, rrjeti i madh i boksit, “DAZN Boxing” tha se një gjë e till nuk ishte parë asnjëherë.


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?