Sporti

Majlinda Kelmendi: “Rolex, vetura, para” – trendi i ri i jetës po më irriton, unë i mbrriva të gjitha vet

Xhudistja shqiptare me famë botërore, Majlinda Kelmendi është një nga sportistet më të komentuara kjo për faktin se bëri gjithë shqiptarët krenarë dhe jo vetëm.

E ftuar në emisionin “Sui Generis”, ajo ka rrëfyer për jetën e saj që kur mori titullin kampionja e botës në sportin e xhudos.

Duke e ditur faktin se ajo të gjithë suksesin e arriti vet, xhudistja tha se njerëzit që arrijnë famë pa sukses janë ata që e irritojnë sportisten.

“Jam tip tradicional, ritimi i ri i jetës për të pasur vetura të shtrenjta, rolex e para janë gjëra që po më irritojnë. Unë nuk vi nga një familje e pasur të gjitha i mbrriva vet, prandaj i vlerësoj njerzit kur me mundin e tyre arrijnë gjëra të mëdha”, është shprehur Kelmendi.

Përvec kësaj, Majlinda nuk hezitoi të flas edhe për momentet më emocionuese që përjetoi gjatë këtyre viteve karrierë të saj, se cilat janë ato, ndiqeni intervistën e plotë të kampiones botërore.


SHIKO EDHE: Si do të duket jeta pas COVID-19?