Sporti

Liverpool – Zvezda, kjo është nota që mori Xherdan Shaqiri në këtë ndeshje

Liverpooli ashtu edhe siç pritej ka deklasuar Zvezdas.

‘Reds’ kanë fituar ndaj Zvezdas me rezultatin e thellë 4-0, shkruan GazetaBlic.

Salah x2, Mane dhe Firmino shënuan në këtë duel për anglezët. Shaqiri ka asistuar tek goli i dytë dhe ka zhvilluar një ndeshje jashtëzakonisht të mirë.

Fabinho u shpall lojtari më i mirë i ndeshjes, pasi u vlerësua me notën 8.7. Dështimi i ndeshjes ishte Babic, i cili u vlerësua me notën 5.0.

Shaqiri gjithashtu kishte një notë mjaft pozitive për minutat e luajtura.

Lojtari shqiptar u vlerësua me notën 7.6.

Ja notat e të gjithë lojtarëve: