Sporti

Liverpool – Barcelona, kjo është nota fantastike që mori Xherdan Shaqiri

Skuadra e Liverpoolit ka bërë çmendurinë në ndeshjen e dytë të gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve, pasi ka përmbysur Barçën në ‘Anfield’.

Liverpool ka mposhtur Barcelonën me rezultatin e thellë 4-0, për të përmbysur fitoren e Barcelonës 3-0 në ‘Camp Nou’, përcjell GazetaBlic.

Origi (2) dhe Wijnaldum (2) kanë shënuar për Liverpoolin për të rikthyer rezultatin ndaj katalunasve.

Shaqiri gjithashtu ishte i jashtëzakonshëm – pasi bërë asistim për golin e tretë të ‘Reds’.Shaqiri u vlerësua me notën 7.2 – kurse Origi ishte lojtari i ndeshjes me notën 8.9.

Ja notat e lojtarëve:


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?