Sporti

Ky është vlerësimi befasues i Tyson Furyt për duelin, Khabib – Conor

Khabib Nurmagomedov ishte i suksesshëm në mbrojtjen e titullit për peshat e lehta në UFC ndaj Conor McGregor në UFC 229.

Pas një rivaliteti të urryer, rusi arriti që ta mposhtë irlandezin në raundin e katërt në Las Vegas.

Tani, Tyson Fury ka reaguar përmes rrjetit social, Twitter për ta dhënë verdiktin e tij për duelin në fjalë, transmeton IndeksOnline.

Jo sikur të tjerët, ”Gypsy King” i ka lavdëruar të dy mundësit pavarsisht përfundimit tragjedik.

Khabib Nurmagomedov, left, punches Conor McGregor during a lightweight title mixed martial arts bout at UFC 229 in Las Vegas, Saturday, Oct. 6, 2018. (AP Photo/John Locher)

”Përfundim i shkëlqyer i mbrëmjes së sontme në UFC. Gjithçka ka të bëjë me dashurinë dhe luftën”.

”Kushdo që thotë se ata kurrë nuk janë goditur në pjesën e prapme të kokës, ata nuk kanë qenë kurrë të përfshirë në një duel. E rëndësishme është të jesh një mundës”.

”Çfarë një tifoz mesatar nuk kupton është se është një duel biznesi aq sa është një luftë. Mendoni se çfarë ri-përballje e madhe do të ishte”, shkroi Fury./IndeksOnline/


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?