Sporti

Kush është Bosel, boksieri që do ndeshjet me Haxhi Krasniqin

Sonte adhuruesit e boksit do të shohin spektakël.

Boksieri kosovar, Haxhi Krasniqi do të takohet me gjermanin, Dominic Bosel, shkruan Reporteri.net

Ky duel fillon nga ora 23:30 dhe pritet të jetë mjaft interesant.

Meçi zhvillohet në kuadër të titujve në kategorinë e rëndë WBA dhe IBO që aktualisht i takojnë, Haxhi Krasniqit.

Por, kush është Dominic Boesel, boksieri që tenton titujt e Haxhi Krasniqit?

31 -vjeçari është boksier gjerman, ka mbajtur titujt WBA dhe IBO të peshave të rënda gjatë vitit 2019.

Bosel, ka 33 meçe, ku nga ta ka 31 fitore dhe dy humbje.

12 fitore i ka me nokaut, ndërsa 19 prej tyre me vendim të gjyqtarëve.


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?