Sporti

Kosova – Suedia, formacionet zyrtare – “Dardanët” e nisin sonte lavdinë për Kupën e Botës

Kombëtarja e Kosovës do të ketë përball Suedinë sonte në ndeshjen e parë kualifikuese.

Kosova dhe Suedia ballafaqohen me fillim nga ora 20:45 në stadiumin “Fadil Vokrri”, në kuadër të ndeshjeve kualifikuese për Kupën e Botës 2022, shkruan GazetaBlic.

Pritet një ndeshje mjaft e vështirë për “Dardanët” kur dihet se Suedia tradicionalisht ka qenë në mesin e kombëtareve të respektuara evropiane.

Janë publikuar formacionet zyrtare për këtë takim.


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?