Sporti

Kosova luan sonte kundër Moldavisë me fanellat me të cilat nuk di për humbje

Kombëtarja e Kosovës në futboll sonte zhvillon ndeshjen e parë të fushatës së re në Ligën e Kombeve, në ”Ennio Tardini” të Italisë kundër Moldavisë, me fillim nga ora 20:45.

Do të jetë një përballje e cila do të luhet në rrethana pandemike, derisa luhet në Itali për shkak se Moldavia nuk e njeh si shtet Republikën e Kosovës, shkruan Periskopi.

Sidoqoftë, sonte ”Dardanët” do të paraqiten me fanella e verdha, me të cilat nuk njeh humbje, teksa ka regjistruar dy fitore dhe tri barazime.

Kujtojmë se takimi fillon nga ora 20:45. /Periskopi.com/