Sporti

Konfirmon lajmi i rëndësishëm për Rashicën

Ylli i Kombëtares së Kosovës dhe i Werder Bremenit, Milot Rashica, që një kohë të gjatë është duke u raportuar për largim nga klubi gjerman.

Mirëpo, deri më tani nuk ka asgjë konkrete rreth të ardhmes së vushtrriasit.

Trajneri i Werderit, Florian Kohfeldt, ka folur për futbollistin dhe ka treguar se për sa kohë që do të jetë pjesë e skuadrës do të llogaris në të.

“Që tani e tutje e kam në plan të luaj me Milot Rashicën dhe ai do të luajë të hënën në ndeshjen provë kundër Lustenaut”, tregoi Kohfeldt.

Werder Bremen nesër duke filluar nga ora 13:00 do të zhvillojë ndeshje miqësore kundër Lustenaut.


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?