Sporti

Klopp largon Shaqirin nga loja – ky është reagimi i serbëve në stadium

Jurgen Klopp ka bërë zëvendësimin e parë në ndeshjen e sotme.

Liverpool dhe Crvena Zvezda po luajnë në kuadër të fazës së grupeve, shkruan GazetaBlic.

Skuadra angleze është duke fituar me rezultatin 3-0 dhe Klopp ka vendosur të bëjë zëvendësimin e parë.

Ishte sulmuesi shqiptar, Xherdan Shaqiri, ai i cili u zëvendësua nga loja – për t’i liruar vendin Adam Llallanas, në minutën e 65’të të takimit.

Shaqiri nuk arriti të shënoj, por bëri asistimin tek goli i dytë i ‘Reds’.

Pas zëvendësimit, të gjithë të pranishmit u zgjuan në këmbë dhe duartrokitën për Shaqirin, i cili po tregon se e meriton një vend në formacionin e Klopp. /GazetaBlic/


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?