Sporti

Khabibi e vendos në gjumë Gaethjen, e fiton ndeshjen qysh në rund të dytë

Khabib Nurmagomedov mbetet i paposhtur në UFC.

Rusi ka arritur ta mposhtë Justin Gaethje qysh në rundin e dytë, transmeton Indeksonline.

Khabib e detyroj Gaethjen që të dorëzohet dhe lëvizja e rusit e vneodsi në gjumë Gaethjen.

Pasi fitoj, Khabibi filloj të qaj në ring, pasi ishte ndeshja e parë pa babain e tij në ring.