Sporti

Këtu mund ta shikoni LIVE meçin Khabib vs Conor

Khabib Nurmagomedov dhe Conor McGregor do të zhvillojnë pas pak duelin për titull botr në kategorinë e mesme (-71kg)në T Mobile Arena në Las Vegas të Shteteve të Bashkuara.

Pårndryshe, marrëveshja përfundimtare u shpall që më datë 3 gusht, kështu që dy luftëtarët kanë patur mjaftueshëm kohë për t’u përgatitur në mënyrën më të mirë, për një ndeshje që konsiderohet si një ndër më të mëdhatë në gjithë historinë e Ultimate Fighting Championship.

Të dy ndryshojnë shumë nga njëri – tjetri, madje edhe në mënyrën sesi luftojnë në kafaz. Khabibi ka pasur një ngjitje graduale, duke mos njohur asnjë humbje në 26 përballjet në këtë sport, 8 prej të cilave janë fituar me “knock out”, ndërsa tetë të tjera pas dorëzimit të kundërshtarit.

Ky takim do të mbahet në Las Vegas, ditën e diel, afërsisht rreth orës 5 të mëngjesit, me orën qendrore të Evropës.

Ndeshjen në desktop mund ta ndiqni duke Klikuar KETU.


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?