Sporti

Këto janë fjalët e Driton Kukës pas medaljeve të fituara nga Majlinda Kelmendi e Nora Gjakova

Driton Kuka pas medaljes së fituar nga Nora Gjakova: Trepça prodhon ari e argjend.

Kosova vazhdon të shënojë suksese të jashtëzakonshme në fushën e sportit.

Përderisa politikanët pak ditë më parë u’a dhanë një “thikë pas shpine” sportistëve duke mos votuar amandamentin që kishte të bëjë me ligjin për sponorizim, kjo nuk i ka penguar sërish djemtë dhe vajzat sportiste të shtetit tonë, që të vazhdojnë me fitore të mëdha, shkruan GazetaBlic.

Padyshim se sot, xhudoja kishte vëmendjen kryesore, ku në kryeqytetin bjellorus, Minsk, Majlinda Kelmendi rrëmbeu medaljen e artë deri në 52 kilogram, kurse Nora Gjakova atë të argjendtën, deri në 57 sosh.

Kjo, nuk ka sesi mos ta bëjë të lumtur trajnerin e kombëtares “verdhë e kaltër”, Driton Kuka, i cili ka shfrytëzuar rrjetin social “Facebook”, për të dërguar një mesazh domethënës, për më tepër, për ta shfaqur lumturinë e tij me suksesin e vajzave:

Më poshtë postimi i plotë i Kukës:


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?