E martë, 26 Maj, 2020
Sporti

Kështu filloi historia: Messi ishte vetëm 12 vjeç atë ditë

Në vitet e fundit, videot e futbollistëve të vetë promovuar mund të gjenden shumë lehtë në internet.Janë baballarët e tyre që u rrinë gati zhvillimit të fëmijëve të tyre në futboll, duke shfaqur art që admirohet nga të gjithë, por kur ata fëmijë rriten, harrohet se çfaër ka ndodhur me ta.

Por, këto kohë është shfaqur një pamje e cila ia ka vlejtur të filmohet.

Bëhet fjalë për një nga futbollistët më të mëdhenj të të gjitha kohërave, Lionel Messin, kur ishte 12 vjeçar dhe paraqitej te Newell’s Old Boys.

Kjo video tregon se Messi edhe si fëmijë, ka të njëjtin stil si sot, vetëm se atëherë rivalët e tij ishin pakrahasueshëm më të lehtë./Lajmi.net/

LEXO EDHE:
Publikohet orari i ndeshjeve gjysmëfinale të Kupës së Kosovës