Sporti

KB Prishtina nuk mjaftohet me kualifikimin Historik, kërkon edhe vendin e parë në grup

Klubi me i trofeshëm shqiptar në Basketboll, Z Mobile Prishtina të mërkurën do të luaj ndeshjen e radhës ne grupin E, në Fiba Europe Cup.

Z Mobile Prishtina tashmë e kualifikuar në mesin e 16 ekipeve më të mira në këtë kompeticion, ka shtuar ambiciet e saj pasi që në ndeshjen direkte kundër Bakken Bears do ta kërkoj edhe vendin e parë në grupin E.

Të mërkuren nga ora 20:00 në këtë super përballje pritet që atmosfera të jetë e zjarrtë dhe pritet që ndeshjen ta ndjekin afro 3000 mijë tifozë.


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?