Sporti

Juventusi nuk di të ndalet, humbin sërish

Juventus ka humbur në shtëpi sot ndaj Atalantës me rezultatin minimal 0-1.

Ndeshja ka qënë pothuajse në të 90 minutat e barabartë , me raste dhe e ashpër. Atalanta shënoi në pjesën e parë me anë të Zapata pas një asistimi të Gjimshitit në minutën e 28-të.

Atalanta i bashkohet Inter-it me pikë me 28 të tilla, por zikaltërit do të luajnë në darkë ndaj Venecias. Juventus mbetet në vendin e tetë me 21 pikë. Lajmi keq për Allegrin sepse Chiesa dhe McKennie u larguan të dëmtuar nga fusha. Loja kishte shumë ndërhyrje të ashpëra ku vetëm në pjesën e parë u morën tre të tillë ( në total nëntë)


SHIKO EDHE: 10 teknologjitë e lashta për të cilat shkenca ende nuk ka përgjigje