Sporti

Imami i njohur i Liverpoolit: Mane pastron tualetet e xhamisë

Sadio Mane është padyshim një nga futbollistët më të thjeshtë në botë.  Para ditësh, ai u fotografua me një smatphone me ekran të thyer duke treguar hapur thjeshtësinë e tij.

Përveç thjeshtësisë, Mane është një njeri që ndihmon shumë, por nuk dëshiron që të përmes ndihmës që bën të bëhet edhe më i famshëm se që është. Një rast tjetër unik i Manes, e ka treguar imami i xhamisë në Liverpool.

Ai tregoi:

Sadio shpesh vjen në xhami, në shtëpi ai ka Bentley por ai këtu vjen me veturë të thjeshtë. Ai nuk kërkon vëmendje dhe nuk është arrogant, madje ai na ndihmon të pastrojmë tualetet”.

Padyshim që ky veprim i Manes ka bërë që të vlerësohet shumë në rrjetet sociale, duke u shpërndarë me mijëra herë. Paga e tij në klubin anglez është 100 mijë funte në javë, që në vit arrin shifrën e 5 milionë funteve.


SHIKO EDHE: 7 SIMPTOMAT QË JU TREGOJNË NËSE KENI COVID-19