Sporti

I pandalshëm Vedat Muriqi, çon Fenerbahçen në epërsi kundër Alanyaspor

Pjesa e parë mes Fenerbahçes dhe Alanyasporit u mbyllë 1-1.

Golin e vetëm për mysafirët e shënoi Tolga Cigerci në minutën e 39-të pas asistimit të Max Kruses.

Sulmuesi kosovar Vedat Muriqi morri pjesë në aksionin e golit duke dhënë një pasim të mrekullueshëm.

Alanyaspor barazoi rezultatin në minutën e tretë shtesë të pjesës së parë me Papis Cisse. /Indeksonline/


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?