Sporti

I çmenduri McGregor befason botën me vendim që ka marrë

Mëngjesin e së martës, Conor McGregor ka shokuar fansat në të gjithë botën duke lajmëruar dorëheqjen nga UFC.

Ai po planifikonte 3 ndeshje me kundërshtarë kalibri si revanshi ndaj Khabib Nurmagomedov, trtiologjia me Nate Diaz dhe kundër kaubojsit Donald Cerrone.

Asnjë nga këto takime nuk do të ndodhë, pasi 30-vjeçari me një njoftim në tëitter ka lajmëruar tërheqjen nga sporti i UFC.

Postimi në Twitter:
Përshëndetje djema, një lajmërim i shkurtër. Kam vendosur të tërhiqem nga sporti i njohur si artet marciale mikse. I uroj të gjithë ish-kolegëve të mi suksese në vazhdimësi. Tani i bashkohem ish-kolegëve të mi që janë tërhequr.”

Irlandezi tani do t’i përkushtohet krejtësisht investimit të tij të ri, uiskit Proper. Irlandezi ka bërë historinë në UFC, pasi ka qenë kampioni i parë që ka fituar dy tituj në dy divizione të ndryshme.