E mërkurë, 27 Maj, 2020
Sporti

Himni i Kosovës me tekst “midis” Sarajevës

Në kryeqytetin e Bosnjës dhe Hercekovinës, Sarajevë po mbahet kupa evropiane e Xhudos për grupmoshat U21.Xhudistja kosovare, Laura Fazliu ka fituar medaljen e artë në këtë kompeticion, shkruan Indeksonline.

Himni i Kosovës është lëshuar në Sarajevë, madje edhe me tekst në një vend që nuk njeh shtetësinë e Kosovës.

E arta e Laurës është e dyta medalje në këtë garë pas asaj të Flaka Loxhës. /IndeksOnline/LEXO EDHE:
Publikohet orari i ndeshjeve gjysmëfinale të Kupës së Kosovës