Sporti

Haxhi Krasniqi ishte më i mirë por befasisht gjyqtarët ja japin fitoren Boeselit

Tashmë ka përfunduar edhe meçi i madh ndërmjet Robin Krasnqit dhe boksierit gjerman, Dominic Boesel.

Pas 12 rundesh u shpall edhe fituesi i këtij dueli të zjarrtë, shkruan Reporteri.net

Robin Krasnqi e humbi këtë dule pas 12 rundeve të zhvilluara, ndonëse u duke se ishte më i mirë dhe luftarak se kundërshtari.