Sporti

Haxhi Krasniqi fiton kundër çeçenit – paraqitje fenomenale nga shqiptari

Haxhi Krasniqi ka arritur të triumfoj në duelin kundër çeçenit me nënshtetësi nga Belgjika, Timour Kharkohev. Krasniqi ishte energjik që nga fillimi i meçit, duke kërkuar gjatë gjithë kohës goditjet e forta në fytyrën e kundërshtarit. 35 vjeçari tregoi një paraqitje fenomenale që nga raundi i parë, edhe duke rezultuar në fund me fitore.

Përshëndetje shqiptarët e mi, gjithmonë me shpirt edhe zemër kuq e zi, më keni mbështet gjithmonë, jeni forca dhe energjia jem. Ia dedikoj vendit tim. Kam pa disa mysafirë, si Baci Rifat nga familja legjendare. Faleminderit për mbështetje:, ka deklaruar pas fitores Haxhi Krasniqi.

Shiko videon:

LEXO EDHE:  Gjermania s’heq dorë nga “njohja e ndërsjellë” Kosovë-Serbi: As që mund të mendohet anëtarësimi në BE pa njohje