Sporti

Haxhi Krasniqi është kampion i botës

Robin Haxhi Krasniqi është kampion i botës në kategorinë gjysmë të rëndë të boksit profesionist në WBA dhe IBO. Krasniqi në Magdeburg të Gjermanisë e ka mposhtur në mënyrë spektakolare gjermanin Dominic Bosel, kampionin e derisotëm, raporton Gazeta Objektiv.

Krasniqi deri te fitorja arriti me një nokaut të jashtëzakonshëm në rundin e tretë.

Kjo ishte fitorja e 51-të e Krasniqit, e 19-ta me nokaut.


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?