Sporti

Haxhi Krasniqi bokson në stadiumin e Prishtinës me këtë datë

Kampioni kosovar i boksit, Robin Krasniqi ka njoftuar se do të boksojë në stadiumin “Fadil Vokrri” më 5 gusht të këtij viti.

Përmes një postimin në profilin e tij zyrtar, Krasniqi ka njoftuar se ka nisur punimet për organizimin e ndeshjes në Prishtinë

“Duket se dita jonë po ofron, një ëndërr e madhe e imja, besoj edhe e secilit prej jush, ka nisur jetësimin e saj. Dita për të boksuar në vendin tim, para popullit tim të dashur, po ofron. Sot po e bëj publike punën tonë lidhur me këtë organizim, për të cilin janë mbledhur bashkëpunëtorët më të denjë të kësaj fushe, që më datë 5 Gusht, të kësaj vere, unë t’i dhuroj të gjithë përkrahësve, Prishtinës dhe vendit tim, Kosovës, natën e paharruar të boksit profesionist ndërkombëtar, në stadiumin e kryeqytetit, “Fadil Vokrri”, thuhet mes të tjerash në postimin e tij.

LEXO EDHE:  Rama këshillon Qeverinë e Kosovës që të mos futet “në shtegun e rrezikshëm”.